مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم  گفت: سازمان همیاری اقدامات عمرانی خوبی در دهه گذشته انجام داده است اما برای کسب نتایج مطلوب باید دیدگاه تحولی در بدنه سازمان نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریٰ‌های استان قم٬ حسین رضایی نسب در جلسه‌ای که با حضور مدیران، کارشناسان و پرسنل سازمان برگزار شد گفت: تعاملات سازمانی و همکاری تیمی درون سازمانی، سنگ بنای کلیدی سازمان های موفق است.

وی ادامه داد: در محیط کاری تعاملی، شاهد افزایش سطح اعتماد، تعهد بالاتر نیروی کار با عملکرد بهبود یافته تر هستیم.

رضایی نسب افزود: مطالعات نشان می دهد که عملکرد تیم های کاری موفق  که همکاری درون سازمانی تیمی بالایی دارند ۵ برابر بیشتر از تیم های دیگر است، چون برای دستیابی به یک هدف مشترک، تلاش جمعی و هم افزایی دارند.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان قم ادامه داد: با این وجود برخلاف مزایای شناخته شده کار تیمی سازمانی، به ندرت مدیران موفق به ایجاد کار تیمی می شوند یا حتی آن را در اولویت قرار نمی دهند که در سازمان ما می بایست در اولیت قرار گیرد. وی در خصوص اقدامات آتی سازمان و ادامه روند رو به رشد آن گفت: با توجه به اقدامات عمرانی مطلوبی که در سال‌‌های گذشته در سازمان انجام گرفته است امیدواریم بتوانیم با عزم پرسنل درآمدهای پایداری برای سازمان ایجاد کنیم تا بتوانیم پروژه‌های  عمرانی آینده سازمان را به نحو مطلوب به ثمر برسانیم.

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.